Dá se ublížit jediným slovem?

Ano dá!!! Začalo období kroužků a já svou starší dceru poprvé vedla do výtvarného kroužku. Je nesmělá, stydí se a je ráda, když má s sebou někoho z rodičů. Doprovodila jsem ji i s mladší dcerkou do třídy, chvíli jsme s ní pobyly a pak jsme šly počkat mimo třídu kreslení, když jsme viděla, že už to zvládne sama.

Na chodbě bylo pár rodičů, kteří také čekali na své děti. Najednou byl slyšet dětský pláč. Otevřely se vedlejší dveře a z nich vyrazil ven asi 5iletý klouček se slzami v očích a mířil ke své mamince, která tu také postávala. Byla to hezká vysoká blondýna, pěkně oblečená.

Co jsem ale uslyšela z jejich úst, mi zůstane v uších znít hodně dlouho. A co řekla? „JÁ VĚDĚLA, ŽE TO NEZVLÁDNEŠ

Drapla synka za ruku a šla s ním zpátky do třídy. Jenom jsem otočila hlavou, kdo tohle může říct svému dítěti. Bylo mi chlapečka upřímně líto. Přitom stačilo vzít kloučka za ruku, domluvit se s ním, ujistit ho, že se nic nestalo, že se nemusí bát….

Možná bych reagovala stejně jako maminka blondýnka, kdybych neznala Katku Královou a její Nevýchovu a příběhy maminek, které si Nevýchovou prošly.

Nevýchova je směsí toho nejlepšího, co vám pomůže při výchově dětí. Pomůže vám v tom, jak lépe reagovat na určité situace a jak být svým dětem tím nejlepším kamarádem, partnerem a rodičem v jednom.